10.10.2015

Nowotwór piersi - Mikroskładniki odżywcze skutecznie zwalczają raka piersi na różnych etapach rozwoju.

Medycyna Komórkowa - rak piersiOprócz raka skóry, rak piersi jest najczęściej występującym u kobiet rodzajem raka w USA. Mniej więcej co ósma kobieta zachoruje na raka piersi w swoim życiu. Amerykańskie Towarzystwo na rzecz Walki z Rakiem szacuje, że w roku 2014 zostanie zdiagnozowanych w USA około 232.670 nowych przypadków inwazyjnego raka piersi i 62.570 nieinwazyjnego (in-situ) raka piersi. Na całym świecie diagnozuje się co roku 
około 1.380.000 nowych przypadków raka piersi i stwierdza 458.000 zgonów z tej przyczyny. 

Proszę o udostępnienie i polubienie tego artykułu -
Dziękuję bardzo



"W Polsce z nowotworem piersi zdiagnozowanym w ciągu ostatnich 5 lat żyje blisko 70 tys. osób. Co roku notuje się ponad 16,5 tys. nowych zachorowań, a w ciągu najbliższych 10 lat liczba kobiet, które co roku zachorują, będzie rosła i przekroczy 20 tys. rocznie. Ze względu na rosnącą liczbę zachorowań oraz coraz młodszy wiek chorych, problem raka piersi staje się problemem społecznym i ekonomicznym – wpływającym negatywnie nie tylko na życie pojedynczych chorych i ich rodzin, ale również, w skali narodowej, na ekonomikę ochrony zdrowia i zjawiska gospodarcze w szerszym ujęciu."   
Rak piersi w Polsce 

Chociaż kobiety są świadome raka piersi, to niewiele z nich zapobiega mu. Co roku październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. Kampania ta koncentruje się na nagłaśnianiu czynników ryzyka oraz wczesnym wykrywaniu i leczeniu. Rak sutka występuje znacznie rzadziej u mężczyzn, bo przypada na nich tylko 1% wszystkich nowotorów sutka. Liczba ta jednak bardzo szybko wzrasta, co powinno być ważnym aspektem edukacji w zakresie raka sutka. Większość nowotworów sutka u mężczyzn wynika z ekspozycji na nadmierny poziom promieniowania oraz żeński hormon estrogen zawarty w różnych produktach żywnościowych, tworzywach sztucznych i innych chemikaliach. Z powodu braku świadomości, rak sutka u mężczyzn jest często diagnozowany na późniejszym etapie, a zatem jest trudny do wyleczenia. 

Kliknij na „Polub tę stronę” a będziesz zawsze informowany o nowych wpisach i artykułach na moim blogu.


Agresywność nowotworu jest określana przez zdolność komórek rakowych do przerzutów do odległych narządów w organizmie, przy czym otaczająca je macierz kolagenowa odgrywa kluczową rolę w ich rozprzestrzenianiu się. Dieta bogata w witaminę C i inne składniki odżywcze jest niezbędna dla silnej i stabilnej tkanki kolagenowej. Chociaż pożywienie jest jedynym źródłem witaminy C dla człowieka, pacjenci chorzy na raka mają bardzo niski poziom witaminy C z powodu złej diety i ubocznych skutków leczenia, co ogólnie upośledza zdolność organizmu do zwalczania choroby. 

W związku z tym badano skutki suplementacji witaminą C na rozwój raka sutka u unikalnego szczepu myszy, który utracił zdolność do produkowania witaminy C.
J. Cha, et al., International Journal of Oncology 2013, 42: 55-64 

Medycyna Komórkowa - nowotwór piersi
Okazało się, że w przeciwieństwie do kontrolnej grupy myszy, u myszy dokarmianych witaminą C guzy nowotworowe były mniejsze o 28%, przy mniejszych powierzchniach nekrozy. Co więcej, guzy były otoczone szczelną warstwą kolagenu, co minimalizowało ich potencjał do przerzutów. Oprócz dużego potencjału do przerzutów, rozległe zapalenie jest także powodem utraty wagi, zmęczenia i osłabienia mięśni u pacjentów chorych na raka. Wyniki badań przeprowadzone przez Instytut Medycyny Komórkowej pokazały, że w przeciwieństwie do grupy kontrolnej, myszy otrzymujące witaminę C nie traciły na wadze i poziom markera zapalnego był u nich niższy o 85%. 

Ponieważ ekspozycja na substancje chemiczne jest jednym z najważniejszych czynników w rozwoju raka sutka, badano wpływ specyficznej kombinacji mikroskładników odżywczych zawierających witaminę C, lizynę, prolinę, ekstrakt z zielonej herbaty i inne składniki na rozwój chemicznie indukowanych guzów sutka u szczurów.

Zaobserwowano, że suplementacja mikroskładnikami odżywczymi skutecznie obniżyła pojawianie się guzów oraz zmniejszyła ich liczbę o 68%. Ponadto, guzy były mniejsze i wykazywały mniej owrzodzeń - co wskazuje na silniejszą błonę kolagenową i słabszy potencjał przerzutowy raka. 
Pomimo wielu kosztownych metod leczenia i dostępności leków farmaceutycznych, długoterminowa perspektywa wyleczenia raka piersi jest nadal słaba. O ile wszystkie wysiłki na rzecz podnoszenia świadomości raka piersi koncentrują się w październiku na wykrywaniu i leczeniu tej choroby, ważne jest również, aby podkreślić znaczenie mikroskładników odżywczych w zwalczaniu tej strasznej choroby. Wyniki  badań naukowych wyraźnie pokazują, że konkretne mikroskładniki odżywcze mają realny potencjał w skutecznym leczeniu i naturalnej profilaktyce raka piersi. 




Niniejsza informacja jest dostarczana dzięki uprzejmości Instytutu Badawczego dr Ratha. Kierowany przez dwóch byłych współpracowników dwukrotnego laureata Nagrody Nobla Linusa Paulinga (zm. w 1994 r.), Instytut ten stał się liderem przełomowych badań nad naturalnymi metodami ochrony zdrowia w zakresie raka, chorób układu krążenia i innych powszechnych chorób. Instytut jest jednostką w 100% zależną od niedochodowej Fundacji Dr. Ratha.



Literatura:
1. J. Cha, et al., International Journal of Oncology 2013, 42: 55-64 
2. M.W. Roomi, et al., Breast Cancer Research 2005, 7:R291-R295
3. J. Cha, et al., International Journal of Oncology 2014, DOI: 10.3892/ijo.2014.2379
4. M.W. Roomi, et al..Medical Oncology 2005, 22(2): 129-38
5. Rak piersi w Polsce

Podziel się artykułem ze swoimi znajomymi. Każdemu może on się przydać lub może go zainteresować. Jeżeli nie chcesz go udostępniać to po prostu możesz go polubić – to dzięki Wam mogę dalej rozwijać bloga - dziękuję bardzo

Proszę również o komentarze, szczególnie te które mogłyby być dla kogoś pomocne  - dziękuję bardzo





Ta informacja jest oparta na wynikach badań naukowych. Nie ma ona jednak zastępować porady lekarskiej co do zabiegów, leczenia lub zapobiegania chorobom.
© 2014 Dr. Rath Research Institute | Santa Clara, California, USA.

0 komentarze:

Prześlij komentarz