27.11.2015

Amigdalina, Letril, Witamina B17 – skrywane i zatajane lekarstwo na raka?


Amigdalina, Letril, Witamina B17 – lekarstwo na raka
Światowa Organizacja Zdrowia prognozuje, że w 2035 roku choroby nowotworowe spowodują śmierć 24 mln ludzi. Statystyki są zatrważające i przemawiają do wyobraźni. Praktycznie każdy z nas spotkał się z tą zabójczą chorobą i miał w rodzinie jakąś bliską osobę, która została zaatakowana przez nowotwór. Bardzo wielu z nas zadawało, zadaje i będzie sobie zadawać pytanie: czy można z tą chorobą skutecznie walczyć i czy musi ona zbierać tak okrutne żniwo. 

Proszę o udostępnienie i polubienie tego artykułu -
Dziękuję bardzo

Mało kto wie, że jest coś co może pomóc w walce z tą ciężką chorobą a tym czymś jest – amigdalina, letril, witamina b17. To jest ta sama substancja tyle, że występuje pod różnymi nazwami. Jednak, aby uporządkować różnice w nazewnictwie, muszę wyjaśnić, czym jest amigdalina. Amigdalina jest cyjanogennym dwucukrem o wysokiej biodostępności. Organiczna postać amigdaliny występuje również pod nazwą witamina B17 i charakteryzuje się prawoskrętną strukturą. Natomiast letril ma strukturę lewoskrętną i jest półsyntetyczną odmianą amigdaliny. Jest jeszcze czwarta forma – nitrylozyd, ale występuje bardzo rzadko.

Jak podają współczesne źródła, amigdalinę po raz pierwszy wyodrębnili z gorzkich migdałów w 1830 roku francuscy chemicy Pierre-Jean Robiquet i Antoine François Boutron-Charlard. Pierwsze podanie amigdaliny w kuracji przeciwnowotworowej miało miejsce w 1845 w Rosji. 
Natomiast w latach 50-tych dwóch naukowców (ojciec i syn) Ernst T. Krebs i Ernst T. Krebs junior, nazwali ten związek witaminą B17 oraz opublikowali szereg prac o jej wpływie na komórki nowotworowe. Potwierdzili również fakt, że zawarty w amigdalinie rodnik cyjankowy, nie tylko działa profilaktycznie, chroniąc przed tworzeniem się komórek nowotworowych, ale także niszczy już te powstałe, nie uszkadzając przy tym zdrowych komórek. Publikacje niemieckich naukowców spotkały się z falą krytyki ze strony koncernów farmaceutycznych, które nie chciały dopuścić do zatwierdzenia amigdaliny (witaminy B17) przez Agencję Żywności i Leków (FDA). Środowiska farmaceutyczne zaczęły rozpowszechniać informację o toksyczności tej substancji. Stąd też do dziś pozostaje ona powszechnie nieznana.

Największy współczesny dorobek naukowo-badawczy w zakresie stosowania amigdaliny posiadają m.in. dr Ernesto Contrerasa Rodrigueza z Oasis of Hope Hospital w Meksyku (który od 1963 roku przeprowadził terapię amigdaliną u ponad 100 tysięcy pacjentów), dr Harold’a Manner’a z Manner Clinic w Meksyku, dr med.  Hans’a Niepera – dyrektora Wydziału Medycyny w Silbersee Hospital w Hannowerze, dr med. Andreas Puttich z Kliniki w Darmstadt, dr med. Shigeki Sakai z Japonii i wielu innych.








Amigdalina, Letril, Witamina B17 – lekarstwo na raka

Jak już wcześniej wspomniałem, amigdalina jest dwuglikozydem z rodnikiem cyjankowym, posiadającym wysoką biodostępność. Oznacza to, że przenika przez błonę komórkową i łatwo osiąga wysokie stężenia wewnątrzkomórkowe. Właśnie ten rodnik cyjanku wywołał wiele kontrowersji wokół witaminy B17, jednakże w końcu udowodniono, że amigdalina (letril) jest substancją bezpieczną i nietoksyczną. Zdrowe komórki naszego organizmu zawierają enzym zwany rodanazą (obecnie stosowana nazwa: tiosiarczan transulfurazy), który "neutralizuje" amigdalinę: po prostu nie pozwala on na uwolnienie rodnika cyjanowego. W ten sposób amigdalina staje się dla zdrowych komórek źródłem glukozy, a co za tym idzie energii. Komórki złośliwe (nowotworowe) nie zawierają rodanazy. Przy braku obecności rodanazy amigdalina jest rozkładana przy pomocy innego enzymu - betaglukozydazy (w komórce rakowej enzym ten występuje w ilości ogromnej – jest go 3000 x więcej niż w zdrowej) i uwalnia wewnątrz komórki nowotworowej rodnik cyjanowy w postaci HCN - cyjanowodoru (kwasu pruskiego) oraz aldehydu benzoesowego. Obie substancje są bardzo silnymi truciznami i współdziałając ze sobą niszczą komórkę kancerogenną. Właśnie w taki sposób urządziła to natura - zostają zniszczone tylko komórki nowotworowe, inne zaś nie zostają naruszone. Jeżeli zaś cząsteczka aldehydu benzoesowego wydostanie się z komórki nowotworowej i przeniknie do komórek zdrowych, zostanie w nich utleniona do nieszkodliwego kwasu benzoesowego. Kwas benzoesowy przeciwdziała reumatyzmowi, ma działanie odkażające i przeciwbólowe. Po części odpowiada za jeden z efektów działania witaminy B17 - znosi ból towarzyszący rakowi w fazach terminalnych i to bez pomocy narkotyków. I choć B17 nie jest środkiem przeciwbólowym, to wchodząc w kontakt z komórkami nowotworowymi, powoduje pojawienie się w ich okolicy kwasu benzoesowego, który - można rzec -"kąpie" to miejsce w naturalnym środku uśmierzającym ból.

W wielu krajach zastosowanie kliniczne amigdaliny w oficjalnym leczeniu jest zabronione. Jednak są kraje, gdzie amigdalina jest dopuszczona jako legalna metoda lecznicza i oficjalnie stosowana. Pełną listę adresową możemy pozyskać za pomocą kontaktu z fundacją The Cancer Cure Foundation.
W Europie  znajdują się kliniki, które również oficjalnie wykorzystują amigdalinę do terapii nowotworowej i to  nawet w bardzo dużych dawkach - dożylnie. Są one zlokalizowane między innymi w Szwajcarii oraz w Niemczech. To u nich można skonsultować każdy przypadek chorobowy, wysyłając dokumentację medyczną i dowiedzieć się jakich rezultatów można oczekiwać. Poniżej zamieszczam adresy klinik znajdujących się najbliżej nas w Niemczech:

Naturheilverfahren - Dr. med. Andreas Puttich 
Heidelberger Str. 44
64285 Darmstadt
Tel.: 0049 1521 4955 635 - obsługa w języku polskim
Dr. med. Andreas Puttich - KLINIKA - kontakt
Dr. med. Andreas Puttich - KLINIKA - kontakt

Hyperthermie-Zentrum - Dr. med. Peter Wolf
Oskar-Winter-Straße 9, 30161 Hannover
Tel.: 0049511- 66 30 28 lub 29
Tel.: +49 (0) 511 66 30 28 26 - obsługa w języku polskim
Hyperthermie-Zentrum - Dr. med. Peter Wolf - kontakt
Hyperthermie-Zentrum - Dr. med. Peter Wolf - leczone typy nowotworów

Dr. med. Uwe Trinks
Waldstrasse 46a
66113 Saarbrücken
Tel: 0681 / 755 90 155
Dr. med. Uwe Trinks - KLINIKA - kontakt
Dr. med. Uwe Trinks - witamina b17

Czy rzeczywiście niezwykłe właściwości amigdaliny zaczęto wykorzystywać dopiero od XIX w? Absolutnie nie. Niezwykłe właściwości amigdaliny wykorzystywano już kilka tysięcy lat temu. Jak wynika ze współczesnych źródeł, egipskie papirusy sprzed 5 000 lat, zawierają informacje o stosowaniu „aqua amigdalorum” do leczenia objawów raka skóry. Bardzo podobne zastosowania amigdaliny znaleziono również w Chinach, w zapiskach sprzed 4 500 lat.

Kliknij na „Polub tę stronę” a będziesz zawsze informowany o nowych wpisach i artykułach na moim blogu.


Bardzo ciekawego odkrycia dokonali naukowcy. W dolinie Hunza, w północno-wschodnim Pakistanie, żyje plemię, u którego wcześniej nie występowały tak powszechne choroby jak: nowotwory, wrzody, alergie, depresja, cukrzyca, astma, przeziębienia, grypa, próchnica zębów, czy zaburzenia umysłowe. To skłoniło wielu badaczy i naukowców, aby dokładnie przyjrzeli się diecie plemienia Hunza. Ważnym odkryciem okazał się fakt, że ludzie z plemienia Hunza spożywają duże ilości witaminy B17. Więcej odkryć oraz opis życia Hunza można znaleźć w książce „Tajemnice zdrowia plemienia Hunzów” -  Renee Taylor.

Amigdalina, Letril, Witamina B17 – lekarstwo na raka












Polecane książki o amigdalinie:


Amigdalina, Letril, Witamina B17 – lekarstwo na raka











Amigdalina, Letril, Witamina B17 – lekarstwo na raka












Amigdalina, Letril, Witamina B17 – lekarstwo na raka












Amigdalina, Letril, Witamina B17 – lekarstwo na raka












Eksperci ze Światowej Organizacji Zdrowia podkreślają rolę profilaktyki w zapobieganiu chorobom nowotworowym. Odpowiednia dieta jest podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu. Warto wzbogacić ją w produkty bogate w amigdalinę, nawet jeśli oficjalne stanowisko medyczne nie dopuszcza substancji jako zarejestrowanego leku onkologicznego.


Przypisy:

http://www.cancure.org/11-list-of-clinics-in-the-united-states-offering-alternative-therapies/clinics-outside-of-the-us/16-clinics-outside-of-the-united-states

Podziel się artykułem ze swoimi znajomymi. Każdemu może on się przydać lub może go zainteresować. Jeżeli nie chcesz go udostępniać to po prostu możesz go polubić – to dzięki Wam mogę dalej rozwijać bloga - dziękuję bardzo

Proszę również o komentarze, szczególnie te które mogłyby być dla kogoś pomocne  -
dziękuję bardzo


1 komentarz: